صفحه اصلی/منشور اخلاقی و مسئولیت اجتماعی شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب در دوران شیوع ویروس کرونا
منشور اخلاقی و مسئولیت اجتماعی شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب در دوران شیوع ویروس کرونا منشور اخلاقی و مسئولیت اجتماعی شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب در دوران شیوع ویروس کرونا (تعداد بازدید : ۶۱۶)
مسئولیت اجتماعی یک چارچوب اخلاقی است که در آن وظایف مختلف به عهده افراد جامعه گذاشته شده، ودر مواقع حساس بخصوص در شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا ، نیازمند انجام اقدامات لازم می باشد، از آنجایی که این بیماری فراتر از جنبه بیولوژیکی از نظر تکثیر و شیوع وابسته به مسائل فرهنگی و اجتماعی است لذا یکی ازمهمترین وظایف افراد، رعایت پروتکل های بهداشتی ، توجه ویژه به دستورالعملهای فردی و جمعی از جمله ؛( فاصله گذاری ، استفاده از ماسک و دستکش و...) می باشد. زیرا این موضوع دیگر موضوع شخصی نیست و تمام جامعه را تحت الشعاع قرار داده است. به همین منظور شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب با ایمان به اراده خداوند متعال و حفظ سلامت دیگر افراد ، هم چنین به مصداق حدیث شریف «کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ» رعایت نکاتی را ضروری دانسته که به اطلاع همکاران محترم برساند.

۱- برای پیشگیری از بیماری کرونا در محیط کار،  فاصله مناسب از سایرین و دوری از افرادی که سرفه یا عطسه می کنند، بسیار حائز اهمیت است و عدم توجه به این مهم نه تنها شرعا بلکه آثار و پیامدهای حقوقی را برای همکاران در پی خواهد داشت.

۲-  با توجه به اینکه ویروس کرونا می‌تواند به سادگی از انسان به انسان منتقل شود لذا از همکاران محترم خواستاریم هنگام رد و بدل اسناد و مدارک اداری از ماسک استفاده کنید و پس از آن دست‌های خود را به روش صحیح بشویند.

۴- تمامی سطوح (نظیر میزها و نیمکت‌ها)، اشیا (تلفن، صفحه کلید کامپیوتر، موس، ملزومات اداری و دستگیره درب) باید به طور مرتب و دوره‌ای با مواد ضدعفونی کننده تمیز شوند.

۵- در صورت بروز علائم بیماری کرونا و انفلوانزا ، حتی در صورت داشتن سرفه و تب خفیف ، همکاران محترم موظفند اطلاع رسلانی کنند و تا بهبودی کامل و هماهنگی لازم با روابط عمومی شرکت در منزل بمانند و از حضور در محل کار پرهیز کنند .

۶- شرکت مصمم هست تا امکانات بهداشتی و درمانی را برای همکاران فراهم نماید.

اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً
تاریخ: ۱۳۹۹/۰۸/۲۸
منبع :


نظرات:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب می باشد
طراحی سایت  از پارسیان مهر