صفحه اصلی/پیام تبریک مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب به مناسبت میلاد پیامبر رحمت و آغاز هفته وحدت
پیام تبریک مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب به مناسبت میلاد پیامبر رحمت و آغاز هفته وحدت پیام تبریک مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب به مناسبت میلاد پیامبر رحمت و آغاز هفته وحدت (تعداد بازدید : ۶۸۷)

متن پیام بدین شرح است :

ولادت با سعادت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلى الله علیه و آله و سلم و رئیس مذهب شیعه پرچم دار علوی امام جعفر صادق علیه السلام را محضر همه مریدان و مشتاقان اهل بیت تبریک عرض می کنم. نامگذاری ۱۲ الی ۱۷ ربیع الاول به نام هفته وحدت که برخواسته از اندیشه والای حضرت امام خمینی (ره) است، تجلی اتحاد و وحدت امت اسلام در برابر کفر و استکبار جهانی است. نبی مکرم اسلام خاتم پیامبران و برترین شخصیت جهان هستی است، که با رسالت الهی خویش جهانیان را از ورطه جهالت و فساد نجات داد و با تعالیم انسان ساز قرآن و سنت، راه سعادت و تکامل و پیشرفت را به بشر نشان داد. رحمت و رأفت پیامبر اعظم تجلی رحمت و رأفت بیکران الهی است هر آنچه که از رحمت نبوی در دنیا و آخرت نصیب افراد می‌شود پرتوی از رحمت الهی است. «رحمة للعالمین» بودن پیامبر(ص) در قرآن، به عنوان یک ویژگی شاخص برای ایشان مطرح شده است و

خداوند متعال در  سوره مبارکه توبه می فرماید:«لَقَد جاءَكُم رَسولٌ مِن أَنفُسِكُم عَزيزٌ عَلَيهِ ما عَنِتُّم حَريصٌ عَلَيكُم بِالمُؤمِنينَ رَءوفٌ رَحيمٌ - به یقین، رسولی از خود شما بسویتان آمد که رنجهای شما بر او سخت است؛ و اصرار بر هدایت شما دارد؛ و نسبت به مؤمنان، رئوف و مهربان است.

امام صادق (ع)  مصداق روشن انسان کامل و نمونه عالی گذشت و خیرخواهی بودند و با تزکیه نفس و عبادت خالصانه خویش، صعودی شکوهمندانه بر قله های کمال انسانی داشتند.دوران امامت آن بزرگوار یكى از ادوار پر آشوب تاريخ اسلام است در واقع فقه شيعه اماميه كه به فقه جعفرى مشهور است، منسوب به حضرت صادق(ع) است. زيرا قسمت عمده احكام فقه اسلامى بر طبق مذهب شيعه اماميه از آن حضرت است.

اميدوارم همواره رهروان راستين و صديق برای اهل بیت عصمت و طهارت در تمامي عرصه هاي زندگي باشيم.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
منبع :


نظرات:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب می باشد
طراحی سایت  از پارسیان مهر