صفحه اصلی/اخبار/نشست بررسی حل مشکلات مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک
نشست بررسی حل مشکلات مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک نشست بررسی حل مشکلات مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک  (تعداد بازدید : ۳۸)
به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان نشست بررسی حل مشکلات مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک با حضور معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو و هیات همراه برگزار شد.

این نشست روز شنبه ۱۹ مهرماه ۱۳۹۹، در بازدید دکتر خداداد غریب پور معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان ، حبیب الله رضائی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و ت​وسعه فولاد جنوب و جمعی از مسئولان استانی در شهرستان اندیمشک انجام شد.

خدادادغریب پور اظهار داشت: با همت شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، چادرملو و گل گهر مشکلات پیش روی مجتمع فولاد زاگرس اندیمشک برطرف و با راه اندازی این مجتمع، اشتغال‌ زایی جوانان بومی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر صمت افزود: در حالی که به دلیل شیوع کرونا تولید فولاد در جهان کاهش ۶ درصدی داشته است، شاهد افزایش ۶ درصدی تولید فولاد در کشور در سال جهش تولید هستیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: چشم انداز تولید فولاد تا افق ۱۴۰۴ رسیدن ظرفیت تولید به ۵۵ میلیون تن در سال است که پیش‌بینی می‌شود با اقدامات انجام شده در صنعت فولاد کشور این رقم زودتر محقق شود.
وی در ادامه گفت: صنعت فولاد کشور در کنار اشتغال زایی برای ۲۰۰ هزار تن در کشور، در سال جاری به تولید بالای ۳۲ میلیون تن خواهد رسید.
صنعت فولاد افتخار جمهوری اسلامی
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، همچنین صنعت فولاد را افتخار نظام جمهوری اسلامی ذکر کرد و افزود: امسال تولید فولاد به بیش از ۳۲ میلیون تن می رسد و ظرفیت های تولید در کنسانتره و گندله سنگ آهن به ترتیب به ۷۰ میلیون و ۶۵ میلیون تن خواهد رسید.
اشتغال ۲۵۰ هزار نفری زنجیره فولاد
وی ادامه اد: از ابتدای انقلاب تاکنون ۲۵۰ هزار شغل به طور مستقیم در زنجیره فولاد ایجاد شده است.
وی گفت: اگرچه پیش بینی شده ذخایر سنگ آهن ایران تا ۲۵ سال بعد ۱۴۰۴ ادامه خواهد یافت اما با توجه به پتانسیل های معدنی کشور، ذخایر بیش از رقم فوق خواهیم داشت.
 
فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: از همت و توجه معاون وزیر صمت، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران، مدیرعامل فولاد خوزستان و دیگر شرکت‌های سهامدار در راه اندازی طرح فولاد زاگرس اندیمشک تشکر می‌کنم.
وی افزود: با راه اندازی این مجتمع فولادی در آینده، در فاز اول ۴۰۰ هزار تن فولاد تولید خواهد شد؛ این دستاورد علاوه بر توسعه صنعت فولاد در این منطقه، اشتغال‌زایی جوانان محروم منطقه را به همراه خواهد داشت.
حسنوند گفت: شهرستان اندیمشک با دارا بودن منابعی عظیم نظیر: آب، برق، گاز و غیره، بستر مناسبی را برای اجرای طرح‌های فولادی فراهم کرده است.
وی در پایان گفت: مجموعه فولاد خوزستان در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و رسیدگی به مناطق محروم عملکرد مثبتی از خود برجای گذاشت.
در این برنامه گزارشی از وضعیت اجرای طرح فولاد زاگرس اندیمشک از سوی مدیر عامل آن شرکت ارایه شد. طبق این گزارش، عملیات اجرایی پروژه از آبان ماه امسال شروع می شود. در انتهای برنامه، غریب پور به همراه حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس، نادری مدیر عامل شرکت ملی فولاد و محمدی مدیر عامل فولاد خوزستان از سایت احداث کارخانه دیدن کرد.

تاریخ: ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
منبع :


نظرات:

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت سرمایه گذاری و توسعه فولاد جنوب می باشد
طراحی سایت  از پارسیان مهر